Grupa Kapitałowa ENEA oparta jest na takich wartościach, jak odpowiedzialność, życzliwość i współpraca.

Etyka

Kodeks etyki Grupy Kapitałowej ENEA

2013 r. opracowano „Kodeks etyki Grupy Kapitałowej ENEA”. W tworzeniu zapisów Kodeksu  uczestniczyli przedstawiciele wszystkich spółek Grupy Kapitałowej. Dzięki temu Kodeks jest zgodny ze specyfiką każdej ze spółek i możliwy do wdrożenia w praktyce.  Treść „Kodeks etyki Grupy Kapitałowej ENEA” jest też spójna z funkcjonującym już  w poprzednich latach w spółce ENEA Operator „Kodeksem Etyki ENEA Operator”.

Kodeks określa wspólne, fundamentalne wartości firmy, które zostały wyłonione w drodze warsztatów i głosowania on-line przez pracowników.

Grupa Kapitałowa ENEA oparta jest na takich wartościach, jak odpowiedzialność, życzliwość i współpraca. Zasadami tymi powinni kierować się wszyscy pracownicy – zarówno w relacjach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Kodeks reguluje także kwestie związane z transparentnością i przeciwdziałaniem korupcji.

Siedem zasad etycznych Grupy Kapitałowej ENEA

zasady

Promocja „Kodeksu etyki Grupy Kapitałowej ENEA”

Kodeks trafił do każdego pracownika firmy w formie elektronicznej i papierowej. Dokument został udostępniony pozostałym interesariuszom Grupy za pośrednictwem strony internetowej ENEA SA, w zakładce „Odpowiedzialny biznes”.

Aby zapoznać się z treścią „Kodeksu etyki Grupy Kapitałowej ENEA”, kliknij TUTAJ.

Inne dokumenty dotyczące etyki

Kwestie etyczne w spółkach regulują także dodatkowe, wewnętrzne dokumenty, m.in.:

  • „Wewnętrzna Polityka Antymobbingowa oraz Program Zapewnienia Niedyskryminacyjnego Traktowania Użytkowników Systemu Dystrybucyjnego ENEA Operator”, funkcjonujące w ENEA Operator
  • „Wewnętrzna Polityka Antymobbingowa” realizowana w ENEA SA
  • „Standardy Obsługi Klienta” oraz „Standardy pracy na stanowisku Kierownika i Koordynatora” - dokumenty ENEA Centrum identyfikujące zachowania pożądane wobec Klienta wewnętrznego i zewnętrznego.

ENEA SA popiera zasady międzynarodowej inicjatywy ONZ Global Compact. Wymaga ona od sygnatariuszy respektowania praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska, przeciwdziałania korupcji i upowszechnianiu odpowiedzialnego biznesu.